Zako鎍zenie roku szkolnego 2017/2018
Wr璚zenie nagr鏚 w r騜nych konkursach
Dzieci rodzicom i ma貫j Izie
Trzecia edycja bicia rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu - Jak nie czytam jak czytam
WIATOWY DZIE OCHRONY RODOWISKA
Harcerskie uroczystoci w Kosinie
Pokaz ta鎍a Klas 7a i 7b
FINA OG粌NOPOLSKIEGO KONKURSU "M粑 LAS"
Zuchy - Obietnica
Wycieczka w G鏎y wi皻okrzyskie
Nasza Ziemia rodowisko przyrodnicze wczoraj, dzi i jutro
Wycieczka do Polskiego Radia Rzesz闚
Etap gminny Konkursu Recytatorskiego pt. "Strofy o Ojczynie"
Spotkanie z paniami z PSSE w ζ鎍ucie
Konkurs Recytatorski pt. "Strofy oOjczynie" klasy 4-6
Spotkanie Autorskie z dr Markiem Sikorskim
Konkurs Recytatorski pt. "Strofy o Ojczynie" klasy 1-3
Konkurs Recytatorski pt. "Strofy o Ojczynie" klasy VII i II III gimnazjum
Festiwal piosenki Zuchowej
Sprawdzian Trzecioklasisty 2018
Gminny Konkurs Matematyczny Mistrz Matematyki
Wycieczka klas trzecich
Og鏊nopolski Turniej Wiedzy Po瘸rniczej 2018
IX Konkursu ,,Prymus".
Powiatowy Konkurs Praktycznej Znajomoci J瞛yka Angielskiego
Spotkanie z Pani stomatolog Jolant Domaradzk-Partyka
Zimowisko Ustrzyki
Spotkanie z rodzicami
Alfik Matematyczny
Szkolny Konkurs na prezentacj o 篡ciu i tw鏎czoci Adama Mickiewicza
Og鏊nopolski Konkurs Plastyczny 2017 - etap gminny pt. "Zapobiegajmy po瘸rom"
Wyjazd harcerzy do Krakowa
Zdrowy styl 篡cia. Owoce i warzywa to zdrowie
Konkurs plastyczny "M鎩 Las"
Wyjazd na mecz koszyk闚ki
Projekt - Grzeczno
Miko豉jki
Spotkanie z rodzicami
Spotkanie z pracownikiem IPN
Konkurs wiedzy o 篡ciu i tw鏎czoci Adama Mickiewicza
Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego pt."LADAMI NASZEGO PATRONA"
Akademia z okazji Dnia Niepodleg這ci 11 listopada
VII Dzie Papieski pod has貫m - Idmy naprz鏚 z nadziej
Spotkanie z Reksiem
Wycieczka klasy 3b do Zamku w ζ鎍ucie
Rozpocz璚ie roku szkolnego 2017 / 2018
KUP PAN SZCZOTK
Og鏊nopolski Dzie G這nego Czytania

Wycieczka do Polskiego Radia Rzesz闚 uczni闚 klas Va i Vb z wychowawcami

We wtorek 22 maja 2018 r. tu po godzinie 鏀mej wyruszylimy do naszego miasta wojew鏚zkiego, by pozna okolicznoci powstawania audycji radiowych. Po energicznym marszu przez ulic 3 Maja dotarlimy na ul. Zamkow 3, gdzie mieci si Polskie Radio Rzesz闚.

Prac rozg這ni przedstawi豉 p. Bernadeta Szczypta, kt鏎a jako dziennikarz z powo豉nia wzbudzi豉 du瞠 zainteresowanie naszych uczni闚. Pierwsze studio mo瞠my por闚na do centrum dowodzenia z mn鏀twem mikrofon闚, konsoli pe軟ych guziczk闚 i wiate貫k. Widzielimy przez szyb drugie studio i aktualnie pracuj鉍ego tam dziennikarza, kt鏎y ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu przerwa豉 audycj na 篡wo po to, by nas przywita. W innym pomieszczeniu mielimy okazj czyta do mikofon闚 豉ma鎍e j瞛ykowe, a w kolejnym pracownik radia nasze nagrania odtworzy. Niekt鏎zy byli zaskoczeni brzmieniem swojego g這su, zw豉szcza ci, kt鏎ym pan doda troch efekt闚 dwi瘯owych Dowiedzielimy si r闚nie, co trzeba zrobi, aby zosta dziennikarzem i co trzeba umie, 瞠by si w tym zawodzie sprawdzi. Mo瞠 jest wr鏚 nas przysz造 dziennikarz radiowy?

Po wyjciu z radia poszlimy do Muzeum Okr璕owego na warsztaty Zosta dam, zosta szlachcicem, gdzie ch這pcy wykonali swoje herby a dziewcz皻a wachlarze. Na ko鎍u ka盥y m鏬l sobie zrobi zdj璚ie w stroju szlacheckim.

Mielimy r闚nie okazj podziwia wie穎 odrestaurowan Letni Rezydencj Lubomirskich, oryginalne mury zamkowe oraz zabytkowe wille przy Alei Kasztanowej.

Na obiad pojechalimy do nowoczesnego budynku S鉅u Rejonowego, w kt鏎ym musielimy podda si procedurom; po這篡 telefony kom鏎kowe na specjalnej tamie, pozwoli przewietli swoje plecaki i przej przez bramki z wykrywaczem metalu, czego pilnowa這 kilku policjant闚.

Nast瘼nie wr鏂ilimy do cis貫go centrum, by zwiedzi Podziemn Tras Turystyczn pod Rynkiem G堯wnym. Myl, 瞠 us造szane historie o Rzeszowie, ciekawe eksponaty i uwi瞛ienie kolegi Kamila w dybach, daj鉍ych podobno 100% efektu resocjalizacji 這buz闚 na d逝go pozostan w pami璚i naszych uczni闚.

Na zako鎍zenie wycieczki poszlimy na podobno najlepsze lody w Rzeszowie :-) Ocen pozostawiam smakoszom.

Anna Kuta - Mach