Zako鎍zenie roku szkolnego 2017/2018
Wr璚zenie nagr鏚 w r騜nych konkursach
Dzieci rodzicom i ma貫j Izie
Trzecia edycja bicia rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu - Jak nie czytam jak czytam
WIATOWY DZIE OCHRONY RODOWISKA
Harcerskie uroczystoci w Kosinie
Pokaz ta鎍a Klas 7a i 7b
FINA OG粌NOPOLSKIEGO KONKURSU "M粑 LAS"
Zuchy - Obietnica
Wycieczka w G鏎y wi皻okrzyskie
Nasza Ziemia rodowisko przyrodnicze wczoraj, dzi i jutro
Wycieczka do Polskiego Radia Rzesz闚
Etap gminny Konkursu Recytatorskiego pt. "Strofy o Ojczynie"
Spotkanie z paniami z PSSE w ζ鎍ucie
Konkurs Recytatorski pt. "Strofy oOjczynie" klasy 4-6
Spotkanie Autorskie z dr Markiem Sikorskim
Konkurs Recytatorski pt. "Strofy o Ojczynie" klasy 1-3
Konkurs Recytatorski pt. "Strofy o Ojczynie" klasy VII i II III gimnazjum
Festiwal piosenki Zuchowej
Sprawdzian Trzecioklasisty 2018
Gminny Konkurs Matematyczny Mistrz Matematyki
Wycieczka klas trzecich
Og鏊nopolski Turniej Wiedzy Po瘸rniczej 2018
IX Konkursu ,,Prymus".
Powiatowy Konkurs Praktycznej Znajomoci J瞛yka Angielskiego
Spotkanie z Pani stomatolog Jolant Domaradzk-Partyka
Zimowisko Ustrzyki
Spotkanie z rodzicami
Alfik Matematyczny
Szkolny Konkurs na prezentacj o 篡ciu i tw鏎czoci Adama Mickiewicza
Og鏊nopolski Konkurs Plastyczny 2017 - etap gminny pt. "Zapobiegajmy po瘸rom"
Wyjazd harcerzy do Krakowa
Zdrowy styl 篡cia. Owoce i warzywa to zdrowie
Konkurs plastyczny "M鎩 Las"
Wyjazd na mecz koszyk闚ki
Projekt - Grzeczno
Miko豉jki
Spotkanie z rodzicami
Spotkanie z pracownikiem IPN
Konkurs wiedzy o 篡ciu i tw鏎czoci Adama Mickiewicza
Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego pt."LADAMI NASZEGO PATRONA"
Akademia z okazji Dnia Niepodleg這ci 11 listopada
VII Dzie Papieski pod has貫m - Idmy naprz鏚 z nadziej
Spotkanie z Reksiem
Wycieczka klasy 3b do Zamku w ζ鎍ucie
Rozpocz璚ie roku szkolnego 2017 / 2018
KUP PAN SZCZOTK
Og鏊nopolski Dzie G這nego Czytania

10.05.2018 w Zespole Szk鏊 im. Adama Mickiewicza w Bia這brzegach odby這 si spotkanie z paniami Jolant Orzech i Stanis豉w Litwa przedstawicielkami PSSE w ζ鎍ucie na temat Zasady zdrowego od篡wiania. Trzymaj form.

Pani Stanis豉wa Litwa przedstawi豉 prezentacj na temat zdrowego od篡wiania i odpowiada豉 na zadawane przez m這dzie nurtuj鉍e ich pytania.

Pani Jolanta Orzech opowiedzia豉 o szkodliwoci palenia papieros闚 i za篡wania narkotyk闚 i innych substancji psychotropowych. Zaprezentowa豉 i opowiedzia豉 o narkogoglach i alkogoglach jak r闚nie o smokolajzerze. M這dzie mog豉 praktycznie sprawdzi skutki wynikaj鉍e z za篡wania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych temat闚 m這dzi ludzie mieli mo磧iwo za這瞠nia narkogogli i alkogogli - specjalnych  okular闚, kt鏎e sprawiaj, 瞠 wiat wygl鉅a podobnie jak po wypiciu alkoholu (nasze imitowa造 stan nietrzewoci 0,8 1,5 promila) lub po spo篡ciu narkotyk闚. Ka盥e 獞iczenie najpierw by這 wykonywane bez okular闚, by por闚na efekt tych samych czynnoci na trzewo i pod wp造wem alkoholu czy te narkotyk闚.

Okaza這 si, 瞠 za這瞠nie alkogogli i narkogogli skutkuje podw鎩nym widzeniem,  spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odleg這ci, myleniem kierunk闚,  pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekszta販eniem widzianego obrazu, zniekszta販eniem widzenia kolor闚.

By這 sporo miechu, ale te 獞iczenia da造 pe軟 wiadomo tego, jak trudno wykonywa zwyk貫 czynnoci po spo篡ciu alkoholu czy te narkotyk闚 i uzmys這wi造, 瞠 mo積a zrobi sobie lub innym ludziom krzywd.

Ponadto uczniowie mieli mo磧iwo przebadania si  smokolajzerem - aparatem, kt鏎y stwierdza zawarto tlenku w璕la w wydychanym powietrzu u palaczy. M這dzie  ch皻nie podda豉 si badaniom i po objanieniu przez prowadz鉍 sama odczytywa豉 sobie wyniki. Warto podkreli, 瞠 nie trzeba by aktywnym palaczem, 瞠by mie uszkodzenia p逝c jak na這gowy palacz.

Na zako鎍zenie m這dzie bardzo serdecznie podzi瘯owa豉 prowadz鉍ym za ciekaw prelekcj.