Zako鎍zenie roku szkolnego 2017/2018
Wr璚zenie nagr鏚 w r騜nych konkursach
Dzieci rodzicom i ma貫j Izie
Trzecia edycja bicia rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu - Jak nie czytam jak czytam
WIATOWY DZIE OCHRONY RODOWISKA
Harcerskie uroczystoci w Kosinie
Pokaz ta鎍a Klas 7a i 7b
FINA OG粌NOPOLSKIEGO KONKURSU "M粑 LAS"
Zuchy - Obietnica
Wycieczka w G鏎y wi皻okrzyskie
Nasza Ziemia rodowisko przyrodnicze wczoraj, dzi i jutro
Wycieczka do Polskiego Radia Rzesz闚
Etap gminny Konkursu Recytatorskiego pt. "Strofy o Ojczynie"
Spotkanie z paniami z PSSE w ζ鎍ucie
Konkurs Recytatorski pt. "Strofy oOjczynie" klasy 4-6
Spotkanie Autorskie z dr Markiem Sikorskim
Konkurs Recytatorski pt. "Strofy o Ojczynie" klasy 1-3
Konkurs Recytatorski pt. "Strofy o Ojczynie" klasy VII i II III gimnazjum
Festiwal piosenki Zuchowej
Sprawdzian Trzecioklasisty 2018
Gminny Konkurs Matematyczny Mistrz Matematyki
Wycieczka klas trzecich
Og鏊nopolski Turniej Wiedzy Po瘸rniczej 2018
IX Konkursu ,,Prymus".
Powiatowy Konkurs Praktycznej Znajomoci J瞛yka Angielskiego
Spotkanie z Pani stomatolog Jolant Domaradzk-Partyka
Zimowisko Ustrzyki
Spotkanie z rodzicami
Alfik Matematyczny
Szkolny Konkurs na prezentacj o 篡ciu i tw鏎czoci Adama Mickiewicza
Og鏊nopolski Konkurs Plastyczny 2017 - etap gminny pt. "Zapobiegajmy po瘸rom"
Wyjazd harcerzy do Krakowa
Zdrowy styl 篡cia. Owoce i warzywa to zdrowie
Konkurs plastyczny "M鎩 Las"
Wyjazd na mecz koszyk闚ki
Projekt - Grzeczno
Miko豉jki
Spotkanie z rodzicami
Spotkanie z pracownikiem IPN
Konkurs wiedzy o 篡ciu i tw鏎czoci Adama Mickiewicza
Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego pt."LADAMI NASZEGO PATRONA"
Akademia z okazji Dnia Niepodleg這ci 11 listopada
VII Dzie Papieski pod has貫m - Idmy naprz鏚 z nadziej
Spotkanie z Reksiem
Wycieczka klasy 3b do Zamku w ζ鎍ucie
Rozpocz璚ie roku szkolnego 2017 / 2018
KUP PAN SZCZOTK
Og鏊nopolski Dzie G這nego Czytania

14 maja 2018 r. grupa trzydziestu omiu uczni闚 klas V i VI wraz z tr鎩k opiekun闚 wyruszy豉 na Zielon Szko喚 Pi耩 dni w Zawoi. Zanim jednak dotarlimy na miejsce, organizatorzy zaplanowali dla nas zwiedzanie Zawojskiego Safari Parku Czarnego Daniela. Szybko okaza這 si, 瞠 Ci, kt鏎zy byli tu wczeniej doskonale pami皻aj Przemka niebezpiecznego zwierzaka, kt鏎y nerwowo obserwowa nas zza kilku zagr鏚. Pozosta貫, mniejsze lub wi瘯sze zwierz靖ka by造 zdecydowanie przyjaniej nastawione dla odwiedzaj鉍ych, i  karmi鉍ych je wycieczkowicz闚. Nie by to jednak koniec atrakcji pierwszego dnia pobytu, poniewa wkr鏒ce po obiedzie energiczny spacer adaptacyjny czciowo w deszczu da nam przedsmak tego, co mia這 si dzia w najbli窺zych dniach

Drugiego dnia pobytu aura okaza豉 si dla nas 豉skawsza i przy niewielkim zachmurzeniu udalimy si na szlak prowadz鉍y na Hal Barankow. Mniej wi璚ej w po這wie trasy podziwialimy panoram Zawoi oraz Babi G鏎, na kt鏎ej le瘸 jeszcze prawdziwy nieg (15 maja!). Zm璚zeni, ale szczliwi dotarlimy do celu i po skosztowaniu prawdziwych oscypk闚 odpoczywalimy wr鏚 dzikiej przyrody. Mimo wyczerpuj鉍ej wyprawy tego dnia odby造 si dwa spotkania warsztatowe: malowania na szkle i szycia pluszak闚 z filcu. Zgodnie z naszymi przewidywaniami uczniowie wykazali si ogromn kreatywnoci i pi瘯ne, w豉snor璚znie wykonane pami靖ki przywieli do Bia這brzeg闚.

Trzeciego dnia r闚nie maszerowalimy kilka kilometr闚, tym razem do Babiog鏎skiego Parku Narodowego i Skansenu Budownictwa Babiog鏎skiego. Trudno by這 oprze si wra瞠niu, 瞠 czas si tutaj zatrzyma, i w tych pi瘯nych okolicznociach przyrody sp璠zilimy kilka godzin poznaj鉍 dzieje tego regionu. Mimo zm璚zenia uczestnikom nie zabrak這 energii na ruch i zabawy na wie篡m powietrzu oraz warsztaty wykonywania figurek z siana, ognisko z pieczeniem kie豚asek oraz dyskoteki.

Czwartego dnia odby這 si szukanie skarbu gra terenowa, wymagaj鉍a sprytu, strategicznego mylenia i przede wszystkim wsp馧pracy, od kt鏎ej zale瘸豉 wygrana. A tu po obiedzie czeka這 nas spotkanie z bardzo elokwentnymi g鏎alami, kt鏎zy bardzo obrazowo przedstawili nam zar闚no histori, jak i zwyczaje i legendy regionu w Kr鏊ow Beskidu, czyli Babi G鏎 w roli g堯wnej. A wieczorem mielimy okazj zobaczy pokaz rzebienia w drewnie oraz pomalowa wczeniej wyrzebione ptaszki beskidzkie, kt鏎e do章czy造 do zbioru naszych pami靖ek.

Pi靖ego dnia po瞠gnalimy orodek pe貫n uroczych zak靖k闚 i wyruszylimy w drog powrotn do domu. Oczywicie z przystankiem na jedzonko w ulubionej sieci闚ce naszych podopiecznych :-) Znacznie bogatsi w bezcenne dowiadczenia wr鏂ilimy do dom闚.

Zielon Szko喚 zorganizowa豉 p. Dominika Cisek, opiekunami by造 p. Joanna Cebula, p. Katarzyna Le i ni瞠j podpisana

Anna Kuta-Mach