W ramach programu PoczytajMy uczniowie klasy VIb przy wsparciu pani bibliotekarki p. Teresy Kruk przygotowuj regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkola dla grupy Je篡ki. Wsp鏊ne czytanie ksi嘀ek jest szans do zaanga穎wania si m這dzie篡 w dzia豉nia na rzecz innych.

Ale wsp鏊ne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem si bawi, rysuj, ta鎍z, piewaj, przygotowuj inscenizacje teatralne, a tak瞠 ucz!

Cele programu PoczytajMy:

• Wspiera rozw鎩 dzieci: g這ne czytanie maluchom rozwija ich wyobrani, pami耩, pomys這wo, wzbudza w nich ciekawo wiata;
  • Buduje emocjonalne wi瞛i mi璠zy czytaj鉍ymi a s逝chaj鉍ymi dzie熤i: m這dzi lektorzy staj si dla nich przewodnikami i cz瘰to przyjaci馧mi;
  • Kszta速uje nawyk czytania ksi嘀ek i promuje czytelnictwo wr鏚 m這dych ludzi;
  • Pozwala na rozwijanie umiej皻noci przydatnych m這dzie篡 w dalszym 篡ciu, takich jak umiej皻no publicznego wyst雷ienia, planowania dzia豉 czy pracy w r騜norodnej grupie.

Czytaj鉍 dzieciom nasi uczniowie zaspokajaj potrzeb akceptacji spo貫cznej oraz zyskuj uznanie od swoich s逝chaczy. Okaza這 si, 瞠 g這ne czytanie uwa積emu s逝chaczowi mo瞠 by przyjemnoci r闚nie dla czytaj鉍ego. To, co do tej pory cz瘰to by這 udr瘯, sta這 si przyjemnoci. Poczucie sukcesu doda這 uczniom wiary w siebie, a niekt鏎zy odkryli w sobie talent pedagogiczny i aktorski.