Projekt edukacyjny „Poczytaj mi przyjacielu”

26.01.2018 r. rozpoczêliœmy realizacjê Projektu edukacyjnego „Poczytaj mi przyjacielu”. Uczennice z klasy IVb i Vb wraz z nauczycielem bibliotekarzem Teres¹ Kruk odwiedzi³y grupy przedszkolne „Kaczuszki” i „Je¿yki” w Publicznym Przedszkolu w Bia³obrzegach.

Dziêki uczestnictwu w programie m³odzi ludzie maj¹ okazjê, czêsto po raz pierwszy, zetkn¹æ siê z wolontariatem, kontakt z m³odszymi uczy ich budowania wiêzi, a publiczne wyst¹pienia pozwalaj¹ zyskaæ wiêcej pewnoœci siebie.

Na pierwszym spotkaniu uczennice g³oœno czyta³y im bajkê pt. „Rzepka” z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai. Oprócz czytania, starsze kole¿anki bawi³y siê z m³odszymi kole¿ankami i przeprowadzi³y quizy czytelnicze.

Przedszkolaki otrzyma³y w prezencie zak³adki do ksi¹¿ek w kszta³cie ma³ej rzepki i dowiedzieli siê jak je u¿ywaæ.