Zako鎍zenie roku szkolnego
Komers 2014
Dzie SPORTU
MAM TALENT
Czwarty etap projektu Zosia Gosposia"
Piknik rodzinny
III etap projektu Zosia Gosposia - od篡wiajmy si dla zdrowia
Konkurs historyczny "Przywr鏂i pami耩"
Spotkanie integracyjne klasy 6b
Gminny Konkurs Matematyczny
MAM TALENT
Obietnica Zuchowa
Baw si z nami
Wycieczka do Baszni Dolnej
Paw雟towa Szko豉 Muzyczna z ζ鎍uta
Powiatowe zawody lekkoatletyczne
Gminna zawody w lekkoatletyczne
Fina powiatu SP w szachach
Wycieczka do Warszawy
Gminny Konkurs recytatorski poezji Karola Wojty造
III Mi璠zyszkolny Turniej Szachowy w Budach ζ鎍uckich
Zosia Gosposia - od篡wiajmy si dla zdrowia!
CZYTELNICTWO w I p馧rocze roku szkolnego 2013/14
Kwiecie Miesi鉍em Kultury Zdrowotnej
Dobre rady na odpady
Zosia Gosposia od篡wiajmy si dla zdrowia!
Lekcja WF z koszykarzami
Konkurs Recytatorski pt.Jesienne wierszowanie
Dzie Papieski
Dzie KEN
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
Pr鏏na ewakuacja
Klasy 3 w piekarni
Sa豉tka klasa 3 a
Sa豉tka klasa 2 a
Wyjazd do Zamku w ζ鎍ucie
Rozpocz璚ie Roku Szkolnego

Na dobry pocz靖ek w poniedzia趾owy poranek, wzi瘭imy udzia w programie s這wno - muzycznym pod has貫m: "wi皻ymi b鉅cie".  wi皻oci uczyli nas w闚czas uczniowie klas trzecich, kt鏎zy tym w豉nie programem uwie鎍zyli prac nad projektem "wi璚i patroni". Zaprezentowali zebranym wypracowane w grupach domina o wi皻ych patronach, opowiedzieli, czego si dowiedzieli o wybranych postaciach wi皻ych i czego si od nich nauczyli. Nast瘼nie wszyscy w wielkim skupieniu wzi瘭i udzia w drodze krzy穎wej, kt鏎a z powodu warunk闚 atmosferycznych odby豉 sie na hali sportowej... Okaza這 si, bowiem, 瞠 wiosenne s這鎍e ciekawie zagl鉅a這 na nasze rekolekcje i nie spos鏏 by這 obejrze prezentacji multimedialnej. Jednak konieczna zmiana plan闚 nie przeszkodzi豉 uczestnikom rekolekcji.  Ks. Kazimierz tak poprowadzi wszystkich przez kolejne stacje, 瞠 ka盥y ucze i ka盥y nauczyciel m鏬 cho przez chwil wraz z Panem Jezusem nie krzy. Uczniowie klasy Vb zadbali o rozwa瘸nia, kt鏎e pomog造 wszystkim zastanowi si nad tym, co jeszcze trzeba zmieni, naprawi, by ci鉚le stawa si wi皻ym. Po kr鏒kiej przerwie wszyscy udali sie do kocio豉, gdzie obejrzeli prezentacj multimedialn "wi皻o dla ka盥ego". By豉 ona wprowadzeniem do nauki rekolekcyjnej, kt鏎a poprowadzi ks. Tomasz Mozgowoj, wikariusz parafii pod wezwaniem Chrystusa Kr鏊a w ζ鎍ucie. Ks. Tomasz wraz z ks. Micha貫m rozgrzali rekolekcyjn atmosfer tworz鉍 z wszystkich uczestnik闚 wielki zesp馧 muzyczny. Modlitw poprzez piew i gesty uwielbialimy Pana Boga.

P3240088

Drugiego dnia w szkole odby造 sie projekcje trzech film闚: "Mustang z Dzikiej Doliny", "Ostatnia Wieczerza", "Opowie o Jezusie".  Po seansach filmowych uczniowie podzieleni na 15 grup: (12 z Zespo逝 Szk馧 i 3 ze Szko造 Podstawowej nr 1) udali sie do wyznaczonych klas, by wsp鏊nymi si豉mi tworzy rysunki stacji drogi krzy穎wej na wielkich arkuszach szarego papieru.  Ten projekt okaza si strza貫m w 10, bowiem efekty tej pracy s wyj靖kowe. Ka盥y rysunek wyra瘸 g喚bok tre,  przykuwa uwag. Nie mo積a by這 przej oboj皻nie obok tego, co przedstawia. Ogromna dzieci璚a wra磧iwo, ufna wiara i wielka mi這 do cierpi鉍ego Pana Jezusa - to wszystko zosta這 przelane na zwyk造, szary papier... Prace zosta造 wyeksponowane na szkolnym korytarzu, sk鉅 zostan przeniesione do kocio豉 parafialnego.  Po sko鎍zonej pracy udalimy sie do kocio豉, gdzie ju czeka na nas B邘IU!!! Chrzecija雟ki raper s這wem i muzyk opowiada nam o swojej drodze do Boga, do wiary. Da kilka prostych rad, przestrzega przed tym, co oddala od Pana Boga. Okaza這 si, 瞠 i w naszej szkole s raperskie zdolnoci, gdy dwoje uczni闚: Wojtek K這sowski (kl. III a) i Ola Olechowska (kl. VI b) za pr鏏 rapowania otrzymali p造ty z muzyk B瘰ia.

P3250140

Ostatni dzie rekolekcji obfitowa w wiele ciekawych wydarze, a ka盥e z nich by這 niepowtarzalne, wyj靖kowe... Ot騜 wzi瘭imy udzia w Niebia雟kim festiwalu!!! Co takiego odbywa這 si tylko w Bia這brzegach! Uczniowie ka盥ej klasy prezentowali posta wybranego wi皻ego patrona lub osob znan z kart Pisma wi皻ego. Przygotowywali sie do tych prezentacji wraz z swoimi katechetami i wychowawcami. Czeg騜 tam nie by這!!! Piosenki, wiersze, dramy, scenki teatralne, transparenty, pi瘯ne stroje...  nie mo積a by這 si nudzi!

Uwie鎍zeniem rekolekcji by豉 Msza w., podczas kt鏎ej ks. Tomasz wyg這si homili. Nauczy nas, 瞠 Pan B鏬 jest naszym najcenniejszym skarbem, pokaza, 瞠 b璠鉍 blisko Niego jestemy r闚noczenie bli瞠j siebie... zach璚a do modlitwy, uczestnictwa w sakramentach wi皻ych.

Rekolekcje by造 naprawd ciekawe. Przede wszystkim pozwala造 dzieciom na tw鏎cze wyznawanie swojej wiary, radosne pod嘀anie do wi皻oci, zapewni造 czas na modlitw i refleksj. Ale przede wszystkim przypomnia造 ka盥emu bardzo wa積a prawd, kt鏎 dzieci codziennie pi瘯nie wypiewa造: "B鏬 jest tu, B鏬 jest tam, B鏬 jest w ka盥ym z nas... "

P3260195