Zako鎍zenie roku szkolnego 2016
Kolejne zadanie w reaizacji Projektu
Konkurs - M鎩 las
LADAMI PAMI犴I I HISTORII
Og鏊nopolska Akcja bicia rekordu czytania wjednym momencie - Jak nie czytam jak czytam
Praca wykonana przez Ann Barnat
W bajkowym wiecie ekobohater闚
Kryminalistyka pod lup
ODDAJ ZU玆TY TELEFON KOM紑KOWY
DZIE ZIEMI 2017
Warsztaty fizyko - chemiczne dla uczni闚 klas pi靖ych
Podkarpackie kwiaty w r瘯odziele artystycznym
Pierwsza pomoc w Bia這brzegach
Gminna Akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodleg這ci
Akademia z okazji 11 listopada
Spotkanie z pisark Mari Krasowsk
Poznaj z nami sztuk origami
Dzie Papieski
Pasowanie pierwszak闚 na czytelnik闚 biblioteki szkolnej
Pasowanie na ucznia
Dzie Nauczyciela
Konkurs na naj豉dniejsz kartk z okazji Dnia Nauczyciela
Rajd zuchowy w Ostrowie
Klasy 5ab w muzeum
Wizyta klasy 3a i 3b w gospodarstwie rolnym
wiatowy Dzie Tabliczki Mno瞠nia
Konkurs Pi瘯nego Czytania - Czytamy Sienkiewicza
Bia這brzeskie Inicjatywy Edukacyjne
Bia這brzeskie Misie w Majdanie Sopockim
Rozpocz璚ie roku szkolnego 2016/2017

W dniach 24-29 kwietnia uczniowie klasy VI a wraz z kole瘸nkami i kolegami z gimnazjum uczestniczyli w ramach projektu Bia這brzeskie Inicjatywy Edukacyjne w zielonej szkole pod has貫m 1050 lat Dziej闚 Narodu i Pa雟twa Polskiego. Celem wyjazdu by這 zapoznanie z histori pocz靖k闚 pa雟twa polskiego.  Jad鉍 w kierunku Poznania zatrzymalimy si we Wroc豉wiu, gdzie ogl鉅alimy m.in. Panoram Rac豉wick. W godzinach wieczornych dotarlimy na miejsce do schroniska m這dzie穎wego Hanka.

Drugiego dnia wyjechalimy do Gniezna. Tam zatrzymalimy si w Muzeum Pocz靖k闚 Pa雟twa Polskiego, aby obejrze filmy 3D prezentuj鉍e za這瞠nie i kultur naszego pa雟twa. Moglimy te podziwia Katedr Gnienie雟k. Kolejnym punktem programu by豉 przeprawa promem przez Jezioro Lednickie i zwiedzanie jednego z najwi瘯szych grod闚 piastowskich, zwanego Ostrowem Lednickim.

Nast瘼nego dnia udalimy si do Strzelna, a pniej do Biskupina, gdzie zwiedzalimy Muzeum Archeologiczne i rekonstrukcj wioski wczesnopiastowskiej.

Czwartego dnia pojechalimy do Muzeum Rogala wi皻omarci雟kiego, kt鏎e mieci si w Poznaniu. Muzeum powi璚one jest tradycji wypieku rogala, maj鉍ej juz 150 lat wg oryginalnej receptury. Ka盥y z nas otrzyma Certyfikat Rogalowego Czeladnika. Kolejnym etapem naszej przygody by這 zwiedzanie Poznania. Spacerowalimy po Starym Miecie, gdzie z niecierpliwoci wyczekiwalimy pojawienia si kozio趾闚 na wie篡 pozna雟kiego Ratusza. Nast瘼nie udalimy sie do miasteczka K鏎nik, gdzie zwiedzalimy zamek i podziwialimy, jeden z najwi瘯szych w Europie rodkowej, park dendrologiczny Arboretum.

Kolejnego dnia udalimy si do Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Uczestniczylimy tam w zaj璚iach edukacyjnych oraz chodzilimy po cie磬ach dydaktycznych podziwiaj鉍 pi瘯no tutejszego parku.

Po powrocie do schroniska ka盥y z nas przygotowa i przedstawi prezentacje na temat zwiedzanych miejsc. Po sprawozdaniach otrzymalimy pami靖kowe dyplomy i ksi嘀ki.

Ostatniego dnia spakowalimy walizki i po niadaniu udalimy si w podr騜 do domu. Po drodze zatrzymalimy si w υdzi. Spacerowalimy tam najd逝窺z ulic w Europie Ulic Piotrkowsk, licz鉍 4 km. Znajduj si tu pami靖kowe pomniki, tablice, rzeby, kt鏎e stanowi niezapomniany symbol historii. Nast瘼nie udalimy si do najnowoczeniejszego w Polsce planetarium, gdzie obejrzelimy seans popularnonaukowy Czarne dziury. 鏚 by豉 ostatnim punktem programu naszej podr騜y. Dla wszystkich by to bardzo udany tydzie, kt鏎y d逝go b璠ziemy wspomina.