Zakoñczenie roku szkolnego 2016
Kolejne zadanie w reaizacji Projektu
Konkurs - „Mój las”
ŒLADAMI PAMIÊCI I HISTORII
Ogólnopolska Akcja bicia rekordu czytania w jednym momencie - Jak nie czytam jak czytam
Praca wykonana przez Annê Barnat
W bajkowym œwiecie ekobohaterów
Kryminalistyka pod lup¹
ODDAJ ZU¯YTY TELEFON KOMÓRKOWY
DZIEÑ ZIEMI 2017
Warsztaty fizyko - chemiczne dla uczniów klas pi¹tych
Podkarpackie kwiaty w rêkodziele artystycznym
Pierwsza pomoc w Bia³obrzegach
Wycieczka do Rzeszowa - kl 6b
Zielona szkoa - Pozna
Realizacja projektu - Klasa 2b
Konkurs Plastyczny Mój ulubiony bohater literacki
Klasowy Konkurs Piêknego Czytania
Kwiecieñ - Miesi¹cem Kultury Zdrowotnej
Ogólnopolski Turnij Wiedzy Po¿arniczej
Prezentacja laureatów konkursu recytatorskiego
Szkolny Konkurs Recytatorski Œwiat dzieciêcej wyobraŸni w wierszach Danuty Wawi³ow
Mam Talent
Rekolekcje - dzieñ drugi
Rekolekcje - dzieñ pierwszy
8 marca - Dzieñ Kobiet
Wyniki konkursu Mistrz S³ówek Angielskich
Projekt edukacyjny
Choinka Szkolna klasy 4-6
Choinka Szkolna klasy 1-3
Koncert dla Damiana
Fabryka bombek w Nowej Dêbie
Œwiêto Szko³y
Laureaci konkursu - Mój las
Konkurs - Mój las
Gminna Akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodleg³oœci
Akademia z okazji 11 listopada
Spotkanie z pisark¹ Mari¹ Krasowsk¹
Poznaj z nami sztukê origami
Dzieñ Papieski
Pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej
Dzieñ Nauczyciela
Konkurs na naj³adniejsz¹ kartkê z okazji Dnia Nauczyciela
Rajd zuchowy w Ostrowie
Klasy 5ab w muzeum
Wizyta klasy 3a i 3b w gospodarstwie rolnym
Œwiatowy Dzieñ Tabliczki Mno¿enia
Konkurs Piêknego Czytania - Czytamy Sienkiewicza
Bia³obrzeskie Inicjatywy Edukacyjne
Bia³obrzeskie Misie w Majdanie Sopockim
Rozpoczêcie roku szkolnego 2016/2017

W dniach 24-29 kwietnia uczniowie klasy VI a wraz z kole¿ankami i kolegami z gimnazjum uczestniczyli w ramach projektu Bia³obrzeskie Inicjatywy Edukacyjne w zielonej szkole pod has³em „1050 lat Dziejów Narodu i Pañstwa Polskiego”. Celem wyjazdu by³o zapoznanie z histori¹ pocz¹tków pañstwa polskiego.  Jad¹c w kierunku Poznania zatrzymaliœmy siê we Wroc³awiu, gdzie ogl¹daliœmy m.in. Panoramê Rac³awick¹. W godzinach wieczornych dotarliœmy na miejsce do schroniska m³odzie¿owego „Hanka”.

Drugiego dnia wyjechaliœmy do Gniezna. Tam zatrzymaliœmy siê w Muzeum Pocz¹tków Pañstwa Polskiego, aby obejrzeæ filmy 3D prezentuj¹ce za³o¿enie i kulturê naszego pañstwa. Mogliœmy te¿ podziwiaæ Katedrê GnieŸnieñsk¹. Kolejnym punktem programu by³a przeprawa promem przez Jezioro Lednickie i zwiedzanie jednego z najwiêkszych grodów piastowskich, zwanego Ostrowem Lednickim.

Nastêpnego dnia udaliœmy siê do Strzelna, a póŸniej do Biskupina, gdzie zwiedzaliœmy Muzeum Archeologiczne i rekonstrukcjê wioski wczesnopiastowskiej.

Czwartego dnia pojechaliœmy do Muzeum Rogala Œwiêtomarciñskiego, które mieœci siê w Poznaniu. Muzeum poœwiêcone jest tradycji wypieku rogala, maj¹cej juz 150 lat wg oryginalnej receptury. Ka¿dy z nas otrzyma³ Certyfikat Rogalowego Czeladnika. Kolejnym etapem naszej przygody by³o zwiedzanie Poznania. Spacerowaliœmy po Starym Mieœcie, gdzie z niecierpliwoœci¹ wyczekiwaliœmy pojawienia siê kozio³ków na wie¿y poznañskiego Ratusza. Nastêpnie udaliœmy sie do miasteczka Kórnik, gdzie zwiedzaliœmy zamek i podziwialiœmy, jeden z najwiêkszych w Europie Œrodkowej, park dendrologiczny „Arboretum”.

Kolejnego dnia udaliœmy siê do Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Uczestniczyliœmy tam w zajêciach edukacyjnych oraz chodziliœmy po œcie¿kach dydaktycznych podziwiaj¹c piêkno tutejszego parku.

Po powrocie do schroniska ka¿dy z nas przygotowa³ i przedstawi³ prezentacje na temat zwiedzanych miejsc. Po sprawozdaniach otrzymaliœmy pami¹tkowe dyplomy i ksi¹¿ki.

Ostatniego dnia spakowaliœmy walizki i po œniadaniu udaliœmy siê w podró¿ do domu. Po drodze zatrzymaliœmy siê w £odzi. Spacerowaliœmy tam najd³u¿sz¹ ulic¹ w Europie – Ulic¹ Piotrkowsk¹, licz¹c¹ 4 km. Znajduj¹ siê tu pami¹tkowe pomniki, tablice, rzeŸby, które stanowi¹ niezapomniany symbol historii. Nastêpnie udaliœmy siê do najnowoczeœniejszego w Polsce planetarium, gdzie obejrzeliœmy seans popularnonaukowy „Czarne dziury”. £ódŸ by³a ostatnim punktem programu naszej podró¿y. Dla wszystkich by³ to bardzo udany tydzieñ, który d³ugo bêdziemy wspominaæ.