26 kwietnia2013r. odby si konkurs recytatorski pod has貫m Zaczarowany wiat wierszy Juliana Tuwima. By to pierwszy etap konkursu przeznaczony dla uczni闚 z klas IV-VI. Rok 2013 to rok Juliana Tuwima, kt鏎y znany jest przede wszystkim jako autor znakomitych, ponadczasowych wierszy dla dzieci. Publiczno mia豉 okazj przypomnie sobie najbardziej znane utwory poety m.in. Rzepk", Okulary" i Ptasie radio" czy O Grzesiu k豉mczuchu". Jury w sk豉dzie: M. Ossoli雟ka, R. Tomaszek i E. Tr鉅 przyzna這 w poszczeg鏊nych kategoriach nast瘼uj鉍e miejsca:

I miejsce Rzepka w wykonaniu Anny Brzuzan, Zuzanny Trojnar, Natalii Borcz, Wiktorii

Olechowskiej, Sylwii Panek, Oliwii Janusz, Weroniki Sidor, Sebastiana Piekarza, Dominiki Bosak,

Klaudii Wal i Julii Puczkowskiej

II miejsce Spniony s這wik w wykonaniu: Kariny Goleni, Marceliny Cebulak i Weroniki Maczugi

III miejsce Zosia Samosia w wykonaniu: Julii Woniak i Kingi Tomaszek.

W kategorii Recytacji indywidualnych:

I miejsce - Szyman Balawender

II miejsce - Julia Wojtyna

III miejsce - Katarzyna Wal

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Prezentacja przygotowana przez

Paulin Jankowsk