7 lutego 2013 r. w naszej szkole odby³ siê miêdzyklasowy konkurs z wiedzy o lekturze „Akademia Pana Kleksa”. Konkurs przeznaczony by³ dla uczniów klas czwartych.

Celem konkursu by³o kszta³towanie czytelniczych zainteresowañ dzieci oraz rozwijanie umiejêtnoœci pracy w grupie.

Po wstêpnych eliminacjach, zosta³y wy³onione  4 dru¿yny, po dwie z ka¿dej klasy. Uczniowie mieli za zadanie miêdzy innymi: przygotowanie pracy plastycznej zwi¹zanej z lektur¹, odpowiedzieæ na wylosowane pytania dotycz¹ce treœci przeczytanej lektury, zawi¹zaæ jak najwiêcej supe³ków na nitce w okreœlonym czasie, umieszczone rekwizyty na stoliku skojarzyæ z wydarzeniem lub z postaci¹ z ksi¹¿ki czy napisaæ przepis na tort czekoladowy.

Dru¿yny dzielnie walczy³y o punkty. Wykaza³y siê bardzo dobr¹ znajomoœci¹ lektury. W rezultacie zwyciê¿y³a grupa „Niebieskich” uzyskuj¹c 25 punktów w sk³adzie: Natalia Borcz, Dominka Bosak, Patryk D¹bek, Zuzanna Trojnar.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Konkurs przygotowa³a Ma³gorzata Ossoliñska.