7 lutego 2013 r. w naszej szkole odby si mi璠zyklasowy konkurs z wiedzy o lekturze Akademia Pana Kleksa. Konkurs przeznaczony by dla uczni闚 klas czwartych.

Celem konkursu by這 kszta速owanie czytelniczych zainteresowa dzieci oraz rozwijanie umiej皻noci pracy w grupie.

Po wst瘼nych eliminacjach, zosta造 wy這nione  4 dru篡ny, po dwie z ka盥ej klasy. Uczniowie mieli za zadanie mi璠zy innymi: przygotowanie pracy plastycznej zwi頊anej z lektur, odpowiedzie na wylosowane pytania dotycz鉍e treci przeczytanej lektury, zawi頊a jak najwi璚ej supe趾闚 na nitce w okrelonym czasie, umieszczone rekwizyty na stoliku skojarzy z wydarzeniem lub z postaci z ksi嘀ki czy napisa przepis na tort czekoladowy.

Dru篡ny dzielnie walczy造 o punkty. Wykaza造 si bardzo dobr znajomoci lektury. W rezultacie zwyci篹y豉 grupa Niebieskich uzyskuj鉍 25 punkt闚 w sk豉dzie: Natalia Borcz, Dominka Bosak, Patryk D鉉ek, Zuzanna Trojnar.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Konkurs przygotowa豉 Ma貪orzata Ossoli雟ka.