Konkurs Pi瘯nego Czytania dla uczni闚 klas I

W 2012 r. obchodzona jest 70 rocznica mierci Janusza Korczaka i setna rocznica za這瞠nia przez niego Domu Sierot  w Warszawie. Dlatego bie蕨cy rok ustanowiono   Rokiem Janusza Korczaka.

My r闚nie w章czylimy si w akcj upami皻nienia Wielkiego Cz這wieka - lekarza, pisarza, pedagoga i przede wszystkim opiekuna sierot, z kt鏎ymi zosta wywieziony w 1942 r. do obozu zag豉dy w Treblince. Dorobek pisarski Korczaka to ponad 20 ksi嘀ek, oko這 1400 tekst闚 drukowanych w oko這 100 pismach .

27 kwietnia  w bibliotece szkolnej odby si Konkurs Pi瘯nego Czytania, w kt鏎ym brali udzia uczniowie klas I. Prezentowali fragmenty wybranych utwor闚 Korczaka.  W konkursie wzi窸o udzia 10 uczestnik闚: Natalia Fudali, Aleksandra Kie豚, Julia Wal, Katarzyna Wojtyna, Martyna Kie豚 z klasy I a i Gabriela Chlebu, Jakub Maczuga, Kamil wi皻oniowski, Oliwia Watrach, Zuzanna Wanowicz z klasy I b.

Miejsce I zaj瘭i: Martyna Kie豚 i Zuzanna Wanowicz,

Miejsce II: Natalia Fudali i Kamil wi皻oniowski,

Miejsce III: Katarzyna Wojtyna i Gabriela Chlebu,

Wyr騜nienie: Jakub Maczuga.