Konkurs Piêknego Czytania dla uczniów klas I

W 2012 r. obchodzona jest 70 rocznica œmierci Janusza Korczaka i setna rocznica za³o¿enia przez niego Domu Sierot  w Warszawie. Dlatego bie¿¹cy rok ustanowiono   Rokiem Janusza Korczaka.

My równie¿ w³¹czyliœmy siê w akcjê upamiêtnienia Wielkiego Cz³owieka - lekarza, pisarza, pedagoga i przede wszystkim opiekuna sierot, z którymi zosta³ wywieziony w 1942 r. do obozu zag³ady w Treblince. Dorobek pisarski Korczaka to ponad 20 ksi¹¿ek, oko³o 1400 tekstów drukowanych w oko³o 100 pismach .

27 kwietnia  w bibliotece szkolnej odby³ siê Konkurs Piêknego Czytania, w którym brali udzia³ uczniowie klas I. Prezentowali fragmenty wybranych utworów Korczaka.  W konkursie wziê³o udzia³ 10 uczestników: Natalia Fudali, Aleksandra Kie³b, Julia Wal, Katarzyna Wojtyna, Martyna Kie³b z klasy I a i Gabriela Chlebuœ, Jakub Maczuga, Kamil Œwiêtoniowski, Oliwia Watrach, Zuzanna Wanowicz z klasy I b.

Miejsce I zajêli: Martyna Kie³b i Zuzanna Wanowicz,

Miejsce II: Natalia Fudali i Kamil Œwiêtoniowski,

Miejsce III: Katarzyna Wojtyna i Gabriela Chlebuœ,

Wyró¿nienie: Jakub Maczuga.